«Східне коріння європейського чаювання»

зустріч у літературному кафе

(до Міжнародного дня чаю)

 

    Що таке Чай? На це питання різні люди дадуть відповідь по-різному... Лікар традиційної медицини скаже, що чай - це ліки від багатьох хвороб. Звичайна людина - що це його щоденний ранковий напій. Торговець - що це товар, продаючи який, він заробляє собі на життя. Дієтолог - що це унікальний набір вітамінів, амінокислот та інших корисних речовин організму. Англієць - що це звичай, індієць - що це традиція і 40% національного доходу, китаєць - що це культура.

    Чай існує як жива традиція, чай здавна і до цих пір вирощується, чай продається, чай п’ється; чай естезує, обожнюється, вивчається, постає у вигляді текстів, музики, інтер’єрів; посуду, обрядів, звичаїв, історії, книг, скульптур і картин. Це здавна і до сих пір живе явище у часі і у свідомості людства.

      На сьогодні чай найпопулярніший напій в світі. У китайському літописі можна прочитати про сприятливий вплив чаю: «Чай підсилює дух, пом’якшує серце, видаляє втому, полегшує і освіжає тіло».

    У ході нашого заходу ми спробували відтворити все цікаве, що стосується не тільки чайних традицій, а й розповіли про історію поширення чаю, технології обробки чайного листа, зупинилися на лікувальних властивостях. Все це ви зможете побачити, переглянувши презентацію «Східне коріння європейського чаювання», створену бібліотекарями ВПУ №7.

      Отже, запрошуємо до перегляду. Ви дізнаєтесь багато цікавого про цей чудовий напій. 
https://cutt.ly/s1mgIMX

 

«Розірви коло байдужості»

інфомікс у рамках акції «16 днів проти насильства»

 

      Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

   Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

     Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року.

    У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

    «16 днів проти насильства»  –  це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

    Інфомікс «Розірви коло байдужості» розповідає про акції, які охоплюють важливі дати у цей період: https://cutt.ly/QYtSj5Z

«Кулінарні пристрасті:
улюблені страви літературних героїв»

Book-портал

     Не лише духовним харчем живляться письменники та їхні вигадані герої, а й хлібом, та не ним єдиним. Узяти хоча б відомого своїми гурманськими нахилами Дюма-батька чи його побратима по перу Бальзака, от знали ж люди толк у кулінарії, та й у творах своїх не соромилися про це писати. Та й про всілякі напої поети, зокрема, писали так, що рука сама тяглася до кружки. А згадати хоча б, як описував наш рідний Котляревський усі бенкети, на яких ласував Еней...

    Гастрономічна культура може розповісти багато цікавого про характер та ментальність народу, а про характер літературного персонажа нам розкажуть його смакові вподобання. У гастрономічних есе є рецептура і історичні свідоцтва, віяння часу і традиції народу, ознаки виверткої бідності або розкішного життя.

      Отже, відвідавши наш book-портал, при перегляді віртуальної книжкової виставки «Кулінарні пристрасті літературних героїв» Ви зможете дізнатися чим і як ласують відомі й не дуже відомі літературні герої, хто з письменників не нехтує смачним обідом і які страви можуть викликати ностальгію та найглибші відчуття. 
  Книжкова виставка познайомить Вас з рецептами смачних страв з відомих літературних творів: 
https://cutt.ly/uBG5Qhv

 

 

  

 

 

 

 

 

      Смачного знайомства з книгами, які приховують цікаві та незвичні кулінарні рецепти. Сподіваємось, що вони додадуть Вам кухарського досвіду та апетиту.

Обласна декада бібліотек ЗП(ПТ)О

у Вищому професійному училищі № 7 м. Кременчука


    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р. № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» (у своїй роботі бібліотеки ЗП(ПТ)О орієнуються на нормативні документи для шкільних бібліотек) та з метою виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції бібліотека прийняла участь у декаді згідно листа НМЦ ПТО у Полтавській області № 01/15-257 від 12.09.2022 «Щодо проведення обласної декади ЗП(ПТ)» під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!».

    Основним завданням декади було привернути увагу до питання патріотичного виховання здобувачів освіти та об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку та пробудженню у здобувачів освіти глибокого інтересу до історії України та рідного краю.

   Україна – це держава, яка багато чого зазнала на своєму віку: татаро-монгольську неволю, панування польської шляхти, царський режим та кріпацтво, німецько-фашистську агресію та сталінські репресії. Але упродовж усього періоду існування України народ боровся за волю, за незалежність, за мову.


       У рамках Декади, згідно плану, проведено багато цікавих та змістовних заходів.

     03.10.2022 р. – Інформаційний паркан за тематикою декади, на якому протягом дня у бібліотеці на імпровізованому паркані усі охочі розмістили короткі інформаційні повідомлення, вислови, малюнки.

 

   04.10.2022 р. – Відбулися віртуальні краєзнавчі мандри по Кременчуку «Вулицями рідного міста», де була представлена відеопрезентація, створена бібліотекарями ВПУ №7 за допомогою онлайн сервісу Canva, переглянути яку можна за посиланням: https://cutt.ly/9Nczvlc

 

 

     Про залізницю у Кременчуці та звідки приїхав перший поїзд, про стародавні будинки та про будинок із загадкою, про «цукрові казарми» та дореволюційну туристичну перлину, про культурно-релігійну історію вул. Квартальної та підземний Кременчук, перлини, які ми втратили та сучасні будівлі нашого міста, які теж мають свої секрети та історії. Про все це учні дізналися під час заходу і змогли подивитися на наше місто по-іншому. А на завершення учням було запропоновано відповісти на декілька питань експрес-вікторини, щоб краще запам’ятати почуте.

 

   05.10.2022 р. – Про Нестора Літописця – «батька української історії та словесності»; про історію слов’янської писемності, зокрема, про винекнення абеток кирилиці і глаголиці; про першу друковану книгу «Апостол»; про творців слов’янської абетки Кирила та Мефодія, про те, що зачинателем сучасної української літературної мови вважається Іван Котляревський, а основоположником – Тарас Шевченко можна дізнатися з екскурсу у давнину «Загадки писемного знаку»: https://cutt.ly/pBYRErc

 

 

 

   06.10.2022 р.Віртуальна книжкова виставка із циклу «Сузір’я майстрів пера» «Вона торкається струн душі кожного…», приурочена 65-річчю від дня народження Люко Дашвар, ознайомила з творчістю української письменниці, сценарістки та журналістки. Її творчість – унікальне явище сучасної української літератури, це бездоганно вимальовані сцени й образи, цікавий сюжет, самобутній стиль розповіді, щедро розбавлений суржиком, жаргонізмами й місцевим діалектом. Переглянути виставку можна за посиланням: https://cutt.ly/pBcWsV2

 

 

 

 

 

      07.10.2022 р. – Однією з найбільш шанованих суспільних цінностей сучасності є конституція. Україна може похвалитися багатовіковою історією конституційного процесу. Прослідити цей шлях допоміг іст-фактор «Конституція України: від гетьмана до президента»: https://cutt.ly/TKJIC4d

 

 

      08.10.2022 р. – Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, а й розвивалася.

     У рамках мовної ігротеки «Мово моя – це безсмертя і сила» здобувачі освіти прийняли участь у онлайн-вікторині «Знавці фразеологізмів», створеній за допомогою сервісу LearningApps, у якій надано 20 фразеологізмів, які необхідно було співставити, знайшовши пару-синонім: https://cutt.ly/xBYTLyR

 

 

       Міносвіти рекомендував обласним адміністраціям перевести всі заклади освіти на дистанційне навчання з 11 до 14 жовтня. Тож, заплановані заходи з 10 по 12 жовтня перенеслися в онлай режим.

     Отож, запрошуємо ознайомитися з літературним досьє «Леся Українка. Між поезією і драмою. Ключові факти із життя письменниці», де ми зібрали ключові факти із життя видатної поетеси, драматурга і перекладача, які допоможуть побачити Лесю Українку не як класика, а як звичайну людину: https://youtu.be/v87XJZQsMSk

 

    Також пропонуємо самостійно перевірити свої знання з української літератури, прийнявши участь у бібліотечному уроці-вікторині «Класики української літератури»: https://cutt.ly/4BYT0m7

 

 

    Година спілкування «Я і Україна» з бібліотекарями ЗП(ПТ)О м. Кременчука переноситься на більш сприятливий час.

      З непохитною вірою у перемогу України тримаємося і продовжуємо працювати на своєму інформаційному фронті.

«Образ бібліотекаря у літературі
та кіномистецтві»

мультемедійна галерея

до Всеукраїнського дня бібліотек

 

   Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня вже понад двадцять років і є професійним святом працівників близько 40 тисяч діючих бібліотек.

    Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронні ресурси для користувачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.

    Цьогоріч День бібліотек ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби з рашизмом, а бібліотеки для своїх спільнот, громад та новоприбулих стали і точкою опори, і місцем сили, і простором для спільнодії.

     Більшість бібліотек сьогодні не лише обслуговують користувачів, проводять культурно-просвітницькі захо-ди, забезпечують мешканців громади і переселенців достовірною інформацією, а й перетворилися на волонтерські центри допомоги Збройним Силам України і внутрішньо переміщеним особам.

     Сучасні бібліотеки та бібліотекарі потребують активного маркетингу себе і своєї ролі в суспільстві: ми знає-мо, як оцінюють нас і нашу професію зі сторони та як від цього залежить статус бібліотеки. Суспільну думку формують ЗМІ, кінематограф та художня література, в яких фігурує бібліотекар чи бібліотека. Отже, мультемедійна галерея «Образ бібліотекаря у літературі та кіномистецтві», переглянути яку можна за посиланням: https://cutt.ly/MRcCokwрозкриє позиціонування бібліотекаря і бібліотеки у літературі та кіномистецтві та дасть можливість «познайомитись» з нашими книжковими колегами – героями творів художньої літератури та кіно.


 

 

 

 

    Сподіваємося, що День бібліотек – свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх наших читачів. Зі святом вас, дорогі друзі!

«Голоси, що полонили увесь світ»

музичний альбом

до 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької,

української оперної співачки, педагогині

та до 90-річчя від дня народження Анатолія Солов'яненка,

українського співака та громадського діяча, народного артиста України

 

    Україна – унікальний край. А українці – талановита і працьовита нація, відомі представники якої, прославили нашу країну та її народ. Саме вони творили історію і зрештою змінили світ. Саме завдяки їхнім винаходам, досягненням та перемогам людство дізнавалося про Україну. Вони - наша гордість і приклад для наслідування!

      Своїми дивовижними голосами полонили світову публіку уродженка Галиції Соломія Крушельницька та представник шахтарського краю Анатолій Солов’яненко.

       Кожен в Україні знає ці імена, що асоціюються з високою виконавською культурою, образами улюблених опер, з романсами і народними піснями, з прекрасними голосами, які звучали на всіх континентах, у країнах Заходу і Сходу, Америки і в Австралії, на оперних і концертних сценах.

        До Вашої уваги музичний альбом «Голоси, що полонили увесь світ», де лунають прекрасні голоси Великих Артистів. Також можна детальніше ознайомитися з їх життєвим і творчий шляхом, сповненим оптимізму, віри у світле майбутнє українського народу.

         Переглянути музичний албом можна за посиланням: https://cutt.ly/vCUIWQi

ярлик.jpg
код.jpg

«Конституція України:
від гетьмана до президента»

іст-фактор

   Конституція є основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.

   День Конституції України – одне з головних державних свят нашої країни, яке відзначається 28 червня. Річницю з дня прийняття Основного закону країни в Україні відзначають щорічно, починаючи з 1996 року. Саме у цей день у Верховній Раді була прийнята Конституція незалежної України.

    Україна може похвалитися багатовіковою історією конституційного процесу. Прослідити цей шлях допоможе іст-фактор «Конституція України: від гетьмана до президента», переглянути який можна за посиланням: https://cutt.ly/TKJIC4d

    Власне, конституційний процес не завершився прийняттям Конституції 28 червня 1996 року. Він триває увесь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.

Конституція.jpg
код.jpg

«Долаючи кордони»

віртуальний тест

до Дня Європи в Україні

   У нашому житті кордони виконують не лише політично-адміністративну функцію. Ідейні, культурні, релігійні, суспільні та мовні відмінності можуть творити кордони. Люди творять кордони, і люди можуть їх подолати.

     Наближається день Європи, це свято обраного Україною шляху. Цей день в Україні щорічно відзначають у третю суботу травня. Раз за разом ми доводили, що саме на європейські стандарти хочемо орієнтувати і нашу політику, і наш світогляд. Щоб відійти якнайдалі від культурного впливу нашого східного сусіда і зайняти своє законне місце у світі західних цивілізацій.

    Пропонуємо перевірити знання з європейської літератури за допомогою віртуального тесту «Чи добре ви знаєте літературу Європи?» https://cutt.ly/qGNrs3W , який створили наші колеги бібліотекарі Роменської центральної міської бібліотеки для дорослих.

     Адже саме культурний простір Європи створив ті самі західні цінності, які й нині є для всіх нас взірцем, на який варто орієнтуватися. Література створила той самий культурний код, що став фундаментом для всього цивілізованого світу. А отже, розбиратися в літературному світі Європи – це означає бачити витоки сучасних цивілізацій, їхні основні принципи та цілі.

1.jpg

«Українські письменники про Другу світову війну»

ЛітАкцент

до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

та Дня пам’яті та примирення

 

    8 травня в Україні та світі День пам'яті та примирення. У цей день вшановуємо полеглих у Другій світовій війні.

  Важким випробуванням для українського народу стала Друга світова війна. Особливості культурних процесів воєнних років повністю диктувалися екстремальними умовами часу. На службу фронту була поставлена і література, яка була знекровлена. Буквально напередодні було знищено цілу когорту українських письменників і фактично через це сьогодні залишилося дуже мало текстів, написаних у роки війни, які б ми читали без якихось обмовок.

   Вірші, статті українських літераторів з’явилися в газетах уже в перші дні війни. Шістдесят п’ять поетів, прозаїків, драматургів пішли до військоматів, одягли шинелі, взяли зброю і поїхали на фронт. Кожний з письменників мав можливість довести, як глибоко й гаряче любить він свій народ, свою рідну землю.

  Ми пропонуємо художні та документальні твори української літератури, які варто прочитати для осмислення однієї з найтрагічніших сторінок в історії людства загалом та України зокрема, переглянувши ЛітАкцент «Українські письменники про Другу світову війну» за посиланням: https://cutt.ly/iGB50BW

ярлик.jpg
код.jpg

«Великдень у різних країнах світу:
традиції святкування»

віртуальна мандрівка 

    Великий День воскресіння Господнього – це таїнство, яке щороку запалює іскорку щастя в наших серцях. Традиції цього святкування формувалися століттями, і в кожній країні збереглися свої унікальні звичаї.

   Слід зазначити, що в Європі проживають люди різних віросповідань. І оскільки святкування Пасхи невід'ємно пов'язане з релігійними канонами, то тут є певні відмінності.

     У віртуальній мандрівці «Великдень у різних країнах світу: традиції святкування» ми розповімо про те, як святкують Великдень різні народи і які дива відбуваються під час цього Святого Таїнства у різних куточках світу. Тож запрошуємо у мандри за посиланням:  https://cutt.ly/GF2G9rE


 

значок.jpg
код.jpg

«Універсальний геній»

(до 570-річчя від дня народження Леонардо да Вінчі (1452-1519),

італійського художника, вченого, винахідника, письменника, музиканта)

 

     Геній або безумець?

     Гість з майбутнього або пророк?

     Єретик або істинний вірянин?

    Як писав Зигмунд Фрейд: «Він був схожий на людину, яка занадто рано прокинулась у темряві, тоді як інші все ще спали».

   Леонардо да Вінчі – видатний італійський художник, вчений, інженер і анатом, один із найвидатніших представників мистецтва і науки епохи Відродження.

     Окрім відомих усьому світу полотен і скульптур, Леонардо залишив після себе рукописи з багатьох областей знання. Деякі шедеври Леонардо, наприклад «Джоконду», знають усі. А про маловідомі факти його життя і творчості пропонуємо дізнатися, переглянувши арт-бук «Універсальний геній» за посиланням: https://cutt.ly/iF2FjaT
 

 

    За образом генія ми так і не змогли відшукати щасливу людину. Він усе своє життя провів у пошуках і самовдосконаленні, але в результаті стільки крапок залишив недоставленими… Купа ненаписаних трактатів, які планувалися, безліч невтілених технічних ідей, якими він горів, недописані картини… Навряд чи це робило його щасливим.

   Волтер Айзексон пише, що до життя да Вінчі треба підходити так, як він сам підходив до світу: з допитливістю і вдячністю за нескінченні дива. Додати нічого. Ідеальні слова, щоб поставити крапку у цьому заході і три крапки – в нашому пізнанні цієї видатної людини.

значок.jpg
код.jpg

«Розірви коло байдужості»

інфомікс у рамках акції

«16 днів проти гендерно зумовленого насильства»

 

    Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні це зупинити. Саме тому щорічно міжнародна спільнота підтирмує акцію «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада до 10 грудня.

   Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

       Шістнадцятиденний період акції охоплює важливі дати, а які саме, здобувачі освіти групи Ш1-21 дізналися у ході інфоміксу «Розірви коло байдужості», проведеного бібліотекарями училища 1 грудня 2021 року у читальній залі.

 

 

 

       Переглянути інфомікс можна за посиланням: https://cutt.ly/QYtSj5Z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Також організовані бібліотечна викладка «З полону ілюзій», книжкова виставка «Права людини і громадянина в Україні та світі» та інформаційна виставка «STOP насильству!», які інформують своїх читачів з даної проблеми.

4.jpg
6.jpg
з полону ілюзій.JPG
стоп насильству.jpg
ярлік.jpg
код.jpg
право.JPG

«Загадки писемного знаку»

екскурс у давнину

до Дня української писемності та мови


   День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

  За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

     Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці.

     Чи замислювались ви, скільки таємниць і загадок існує поруч із нами? Тож відкриємо одну з таких та-ємниць, а саме  – таємницю писемного знаку. Запрошуємо переглянути відеопрезентацію екскурс у давнину «Загадки писемного знаку» за посиланням: https://cutt.ly/FTriqJZ

        Ви дізнаєтеся про Нестора Літописеця – «батька української історії та словесності»; про історію слов’ян-
ської писемності, зокрема, про винекнення абеток кирилиці і глаголиці; про першу друковану книгу «Апостол». Ознайомитеся із просвітителями, творцями слов’янської абетки Кирилом та Мефодієм. Дізнаєтеся про те, що зачинателем сучасної української літературної мови вважається Іван Котляревський, а основоположником – Тарас Шевченко.
 

 

 

 

 

      Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя!

код.jpg
ярлик.jpg

«Роль українців у Другій світовій війні: пишемо історію разом»

історичний дайджест

до Дня визволення України від фашистських загарбників

 

      28 жовтня в Україні щорічно відзначається день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

        Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенарод-

ного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…».

    Битва за визволення України тривала 680 діб. Вона входить в ряд найбільш вирішальних операцій у німецько-радянській війні і стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацизмом. Саме 28 жовтня 1944 року останні окуповані гітлерівцями території України були визволені радянськими військами.

       Визволивши від німецько-фашистських загарбників територію України, 1-й, 2-й, 3-й, 4-й Українські фронти взяли участь у бойових діях у Європі. Сотні тисяч солдатів і офіцерів загинули при визволенні від нацистів територій Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії. Українські війська пройшли в Європі героїчним бойовим шляхом, зробивши величезний внесок в остаточний розгром нацистської Німеччини, крок до великої Перемоги над ворогом.

       Здобувачі освіти групи Е1-21 дізналися про ці події, яку роль відіграли українці у Другій світовій війні, правду про долі жінок у роки війни, відвідавши історичний дайджест «Роль українців у Другій світовій війні: пишемо історію разом».

       

 

       Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитася з цією темою, переглянувши відеопрезентацію за посиланням: https://cutt.ly/8RPG7CM

2.jpg
код.jpg
Виз укр 2.jpg
Виз укр 1.jpg

«Віват, бібліотеки»

бібліотечний non-stop

до Всеукраїнського дня бібліотек

 

       Бібліотечна професія не така, якою її зазвичай представляють, вона - не для слабких душею.

   Справді, відсутність престижності, поширене уявлення про бібліотекарів, як про глибоко замкнутих, інтровертних, не від світу цього особистостях, - з цим доводиться миритися і існувати або боротися професійним об'єднанням бібліотекарів не тільки у нашій країні, але і по всьому світу. Специфіка бібліотечної роботи, як в стародавні часи, так і в наші дні, залишається загадкою для більшості.

   Всеукраїнському дню бібліотек присвячено підбірку характерів бібліотекарів із художніх творів та кінемтографа, висвітлених у мультемедійній галереї «Образ бібліотекаря в літературі та кіномистецтві», переглянути яку можна за посиланням: https://cutt.ly/MRcCokw


       

      Одні з них дають конкретну характеристику героїв, інші розкривають внутрішній світ бібліотекаря через дію, діалог, в деяких тільки згадки про бібліотекарів. Сучасні бібліотекарі потребують активного маркетингу себе і своєї ролі в суспільстві: ми знаємо, як оцінюють нас і нашу професію зі сторони та як від цього залежить статус бібліотеки. Суспільну думку формують ЗМІ, кінематограф та художня література, в яких фігурує бібліотекар чи бібліотека. Отже, даний перегляд розкриє позиціонування бібліотекаря і бібліотеки у літературі та кіномистецтві та дасть можливість «познайомитись» з нашими книжковими колегами – героями творів художньої літератури та кіно. 

       Також запрошуємо на віртуальну екскурсію «10 найсучасніших бібліотек світу».

       Тотальна діджиталізація модернізувала процес

читання, зробивши його мобільнішим та швидшим.

E-books обіцяли стати новою формою книги. Врахову-

ючи ступень проникнення смартфонів та планшетів

у наше повсякденне життя, це здавалося цілком

ймовірним. Але паперові книжки, не зважаючи на

песимістичні прогнози, не перетворилися на артефакти

минулого. Разом з ними залишилися і їхні храми-

бібліотеки.

       У перекладі з грецької, «бібліо» - це «книга»,

«тека» - «сховище». «Бібліотека» - це сховище книг.

       Перші бібліотеки з’явилися приблизно у 2600 роках

до н.е. і були не більше, ніж архівами для зберігання

інформації.

       Сучасні «книжкові» споруди для громадського користування вирізняються оригінальним і часто незвичай-

ним дизайном, складністю і різноманітністю форм.

     У цьому матеріалі до всеукраїнського Дня бібліотек мі зібрали найвидатніші бібліотеки, побачити які – must-have для кожного бібліофіла.

https://cutt.ly/uEfX4SO

https://cutt.ly/yEfX6US

 

      В Україні нараховується понад 40 000 бібліотек. Маленькі й з величезними зібраннями томів, розміщені у сільських школах чи багатоповерхових будівлях, із солідним віком і такі, що відкрилися нещодавно, – всі вони цінні, бо навіть одним своїм існуванням, лишень синіми табличками на вході постійно нагадують, що ще залишилися місця, де книга є доступною як ніколи. Але не будемо відходити від концепції рейтингу. Далі – найстаріші, найбільші та ще кілька «най»…

https://cutt.ly/OEfCw6d

 

     Звісно, це далеко не повний список незвичайних бібліотек світу. Ми познайомили Тебе лише з деякими. Маємо надію, нам вдалося зацікавити Тебе і довести, що читання завжди буде в моді ;)

образ.jpg
37723-1u-860x580-c-1.jpg
код.jpg

«Без права на Батьківщину»

історичний хроноскоп

    18 травня уся Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

    У цей день 1944 року розпочалася депортація кримських татар з рідних місць, яка тривала до початку червня. За даними радянських органів влади, з Криму було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами – 228 500, з яких упродовж лише першого півтора року померло близько 110 тисяч осіб. Людям на збори давалося від декількох хвилин до півгодини, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд і побутовий інвентар. Майно конфісковувала влада. Переважна частина депортованих була направлена на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.

    Згадуючи трагічні події 1944 року, низько схиляємо голови перед усіма загиблими та насильно переселеними народами Криму. Щиро віримо, що всі страждання, тяжкі випробування кримськотатарського народу мають завершитися, адже є надія, що Україна відстоїть свою територіальну цілісність.

    З нагоди цієї дати пропонуємо вашій увазі історичний хроноскоп «Без права на Батьківщину»:

    https://cutt.ly/ybVMQpt

1.jpg
2.jpg

«У нашій пам’яті миттєвості весни»

хронометрі пам’яті

   8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, а 9 травня – річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дотепер в українському суспільстві тривають дискусії щодо дати відзначення Дня перемоги. Якими були передумови цієї проблеми, останні дні війни, взяття Рейхстагу, підписання капітуляції, берлінська операція, парад Перемоги на Красній площі, установлення свята та його відзначення в Україні та світі – про це йде мова у хронометрі пам’яті «У нашій пам’яті миттєвості весни».

https://cutt.ly/WbSwtoH 

1.png
qr-code.gif

«Традиційні писанки

з різних регіонів України»

великодня мозаїка

 

  Сьогодні розписані різнокольоровими візерунками пташині яйця, які називають в Україні писанками - невід'ємний атрибут великодніх свят. Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу.

  З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язано безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».

  Розписування яєць до Великодня – традиція не нова. Пройшовши через віки, вона зуміла зберегти свою самобутність. Цікаво й те, що методики розписування писанок, їх символіка і кольорова гама різняться не тільки від країни до країни, а й від міста до міста. А отже, в кожній місцевості вони особливі!

    Познайомитись з писанками з різних регіонів та міст України пропонуємо, переглянувши великодню мозаїку «Традиційні писанки з різних регіонів України», створену бібліотекарями ВПУ №7.

«Природа – Людина:

проблеми співіснування»

екологічний діалог

(до Дня Чорнобильської трагедії, Дня довкілля

та Всесвітнього дня Матері-Землі)

 

    Весна – пора року, яка багата на природоохоронні та  екологічні  дати.  Деякі з них: Всесвітній день дикої природи (03.03.), Всесвітній день Землі, Всесвітній день горобця (20.03),  Міжнародний день лісу (21.03.), Всесвітній день водних ресурсів (22.03.), Міжнародний день птахів (01.04.), Всесвітній день довкілля (18.04.), Всесвітній день Матері-Землі (22.04.), Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу (26.04.), Міжнародний день захисту клімату (15.05), Міжнародний день біологічного різноманіття (22.05.) тощо.

     Саме в ці дні в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять екологічні заходи.

   Тому бібліотека сприяє екологічній просвіті учнівської молоді, постійно шукає нові форми роботи, які допомагають вихованню та  розвитку екологічної культури.

    У представленому екологічному діалозі «Природа – Людина: проблеми співіснування» зроблено спробу проаналізувати та осмислити роль людства в еволюційному процесі розвитку біосфери, його залежність від законів природи. Розглянуто залежність морально-етичних норм від еволюціії та її теперішнє ставлення до довкілля.

«Класики української літератури»

урок-вікторина для знавців української літератури

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Книга творить людину, вона є найкращим і найціннішим скарбом, вічно живою спадщиною. Та з-поміж безлічі книг виділяються ті, що ввібрали в себе досвід віків і мають для народу значення заповітне. Це класичні українські літературні твори, які вивчаються в загальноосвітніх і вищих навчальних закладах.

     Український народ має завжди бути вдячним своїм класикам за їхню мовотворчу і мовозахисну діяльність. Починаючи з Івана Котляревського й Григорія Квітки-Основ'яненка, діставши могутню підтримку Тараса Шевченка і його побратима Пантелеймона Куліша, які упродовж найпохмуріших літ оберігали святий вогонь нашої духовності, щоб потім передати естафету любові до рідного слова всій славетній плеяді письменників кінця ХІХ-початку ХХ ст., де нам зоріють імена Івана Франка, Лесі Українки, Олександра Довженка, Ліни Костенко, Василя Стуса та ще багатьох високообдарованих майстрів слова.

      Пропонуємо нашим користувачам прийняти участь у вікторині знавців української літератури. Відповівши на поставлені запитання, ви зможете перевірити свої знання та ерудованість.

00000000.jpeg

 «Космос відкриває таємниці»

інформаційний коктейль

(до Всесвітнього дня авіації і космонавтики)

 

   Чи є життя на Марсі, науці невідомо, але від цього зоряні глибини стають тільки більш звабливими. На зелених чоловічків і відважних астронавтів можна подивитися онлайн в добірці фільмів про космос. Ви отримаєте відповідь на старі загадки, хто ж підкорив єдиний супутник Землі («Перші на Місяці») і чому американці згорнули місячну програму («Аполлон 18»).

   Представляємо документальні стрічки про глибини Всесвіту: «Астероїди: хороші, погані, злі» і «Місяць». У добірці фільмів про космос - також є і фантастика: культові картини знаменитих режисерів: «Космічна одіссея» Стенлі Кубрика і «Солярис» Андрія Тарковського, комедія про космос «Кін-дза-дза» Данелія і, звичайно, найвідоміший «Зоряний шлях».

   Для любителів невигаданих історій ми вибрали не тільки фантастику про космос, а й «Зліт», про Костянтина Ціолковського, людину, без якого освоєння космосу просто не змогло б початися. Космос таїть небезпеку і загрожує людству, як в популярному фільмі «Армагеддон» або, навпаки, стає єдиним шансом на виживання.         Вивчайте список кращих картин і дивіться онлайн фільми про космос у будь-який час!

https://cutt.ly/qcWyGBP

 

   А зараз, добірка самого цікавого відео про Космос:

 Видео 360: выход в открытый космос

https://cutt.ly/OcWyChT

Год на орбите. Поехали. Фильм 1

https://cutt.ly/XcWy51F

Год на орбите. Наш общий дом. Фильм 2

https://cutt.ly/rcWuiyy

Год на орбите. Груз неземного назначения. Фильм 3

https://cutt.ly/hcWud7Z

Год на орбите. Космическая еда. Фильм 4

https://cutt.ly/pcWul3j

Год на орбите. Человек за бортом. Фильм 5

https://cutt.ly/8cWuT5D

Год на орбите. Дорога на Луну. Фильм 6

https://cutt.ly/7cWuKWd

Год на орбите. Новый год в космосе. Фильм 7

https://cutt.ly/scWuNlw

Год на орбите. Космический кросс. Фильм 8

https://cutt.ly/hcWu4qo

Год на орбите. Взгляд из космоса. Фильм 9

https://cutt.ly/EcWieRR

Год на орбите. Земля зовет. Фильм 10

https://cutt.ly/EcWioyI

Год на орбите. Всё ради науки. Фильм 11

https://cutt.ly/RcWihhS

Год на орбите. Космическое ЖКХ. Фильм 12

https://cutt.ly/ycWixYd

Год на орбите. Возвращение домой. Фильм 13

https://cutt.ly/KcWin3D

Год на орбите. Следующая остановка - Марс. Фильм 14

https://cutt.ly/KcWiUwg

Год на орбите. Посадка

https://cutt.ly/PcWiSsH

Год на орбите. Жизнь после орбиты

https://cutt.ly/fcWiJwL

   Все про наше майбутнє на землі та поза її межами розповість аерокосмічний портал. Це український інформаційний ресурс з останніми новинами про діяльність людства у сфері дослідження та підкорення космосу, новітні космічні технології та послуги, актуальні космічні розробки, аерокосмічну індустрію, космічні кораблі, штучні супутники, автоматичні міжпланетні станціі, а також обладнання та інфраструктуру для їхньої підтримки.

https://cutt.ly/5cWiMKo

 

   У Всесвітній день космонавтики та авіації згадуємо старі і представляємо нові книги, присвячені космосу та його піонерам.

12 кращих книг про космос

https://cutt.ly/EcWoqh4

8 книжок про космос для тих, хто прагне розширити свої кордони

https://cutt.ly/7cWoy1v

10 книг про космос, що роблять зорі ближчими

https://cutt.ly/GcWoaqR

 

  Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подаланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам’ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

космос.jpg

«Малярство – це німа поезія,

а поезія – промовисте малярство»

(живописна спадщина Тараса Шевченка)

онлайн-експозиція

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

    207 років від дня народження. Видатний. Символ цілої країни. Оберіг та кумир. Наставник та приклад. Улюблений, талановитий. НАШ. Тарас Шевченко!

    В історії світової культури не випадкове поєднання в одній особі живописця і поета. У геніальній особі безсмертного Кобзаря щасливо поєднувався могутній літературний талант з блискучою майстерністю художника. Творчість Шевченка-художника посідає особливе місце в розвитку українського мистецтва. Він став основоположником реалізму в українському образотворчому мистецтві.

    У своїх картинах, рисунках, гравюрах митець змальовував тогочасну дійсність, виступав з її критикою. Сміливо. Відверто. Іноді з підкресленою тугою.

     До нас дійшло понад 240 поетичних творів Шевченка, а мистецьких – олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків – майже 1200. Неймовірна працездатність. Така значна кількість художніх творів свідчить про глибоку закоханість Тараса у малярство. 835 творів збереглися в оригіналах і частково у гравюрах на металі й дереві, а також у копіях, що їх виконали художники ще за життя митця.

    Живописні й графічні твори датуються 1830-1861 роками й територіально пов’язані з Україною, Росією і Казахстаном. За жанрами – це портрети, композиції на міфологічні, історичні й побутові теми, пейзажі, малюнки, на яких зображено історичні пам’ятки.

    До річниці від дня народження митця бібліотекарі ВПУ №7 підготували онлайн-експозицію з цікавими варіаціями на тему «шевченкіани».

 

 

 

 

      Шевченко-художник – окрема тема. Долучайтеся до безцінної мистецької історії.

    «Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється така ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінчений» (І. Дзюба).

Taras-SHevchenko.jpg

Леся Українка. Між поезією і драмою

(ключові факти із життя письменниці)

 

літературне досьє

 

                                                                                                                  25 лютого виповнюється 150 років із дня народження

                                                                                                          видатної поетеси, драматурга і перекладача Лесі Українки.

                                                                                                                  Лариса Косач – геній української літератури, що вхо-

                                                                                                          дить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші

                                                                                                          вчать ще змалку, тож здавалось би, що ми знаємо про цю

                                                                                                          поетесу все. Адже про неї завжди багато говорять, багато

                                                                                                          пишуть, багато дискутують…

                                                                                                                   Попри складну хворобу – туберкульоз кісток, з якою

                                                                                                          вона боролася все життя, Леся ніколи не здавалася, була

                                                                                                          сильною, спраглою до розвитку, творчості та самоосвіти.

                                                                                                          Вона  стала навіть відомішою, ніж її мати – поетеса Олена

                                                                                                          Пчілка.

                                                                                                                   Утім, незважаючи на те, що з творчістю Лесі Українки

                                                                                                           ми знайомимося ще в школі, насправді знаємо про неї

                                                                                                           дуже мало. Якою людиною вона була, чим жила, чим

цікавилася, що їй боліло та кого вона любила…

     Ми зібрали ключові факти із життя письменниці, які допоможуть побачити Українку не як класика, а як звичайну людину.

       Приємного перегляду.

lesya-ukra-nka-ts-kav-fakti.jpg

"Східне коріння європейського чаювання"

зустріч у літературному кафе (до Міжнародного дня чаю)

 

  Щорічно 15 грудня у всіх країнах, які мають статус провідних світових виробників чаю, відзначається Міжнародний день чаю – напою №1 у всьому світі.

    Наша зустріч улітературному кафе присвячена чудовій традиції чаювання, яка зародилась дуже давно і збереглась до наших днів. Складно уявити наше сьогодення без духмяної чашечки чаю. Він має лікувальні властивості, допомагає уникнути багатьох хвороб. Чай – це прекрасний корисний напій, який «підсилює дух, пом΄якшує серце, знищує втому, пробуджує думку, не дозволяє поселитися ліні, освіжає тіло…». Чай п’ють, щоб зігрітися, щоб підбадьоритися, щоб заспокоїтися, щоб поспілкуватися.

     Історія чаю налічує вже п’ять століть. І вона не менш дивовижна, ніж сам напій. Чайну історію можна читати, як пригодницький роман. Нашу розповідь легко можна перетворити в цілу книгу, яка ніяк не буде нудною. І те, що ви побачите, переглянувши презентацію «Східне коріння європейського чаювання», створену бібліотекарями ВПУ №7, лише основні етапи чайного шляху.

      Отже, запрошуємо до перегляду. Ви дізнаєтесь багато цікавого про цей чудовий напій.

«Червону стрічку носять небайдужі»

                        бібліомікс 

     Складно повірити, що про СНІД ми дізналися лише 35 років тому.

За цей час синдром набутого імунодефіциту перейшов від невідомої

хвороби до світової кризи і забрав більше ніж 30 млн. життів.

     Незважаючи на технологічний прогрес, СНІД продовжує вбивати

щороку близько 35000 осіб в Україні. В інших країнах світу, зокрема

в Африці, ситуація набагато гірша, адже в цих країнах рівень заражен-

ня СНІДом становить більше 15% населення.

     Перший підтверджений випадок зараження людини СНІДом

зареєстровано у Конго. Його ідентифікували в збереженому зразку

тканини 1959 року. Першим американцем, у якого виявлено хворобу, був підліток. Він помер від СНІДу у віці 16 років. Лікарі вважають, що підліток інфікувався статевим шляхом.

    Є свідчення того, що СНІД існував у Європі вже після Другої світової війни. Тоді зафіксована низка дитячих смертей від пневмоцистозу – хвороби, що впливає лише на людей з ослабленою імунною системою. Зараження подібною формою пневмонії є ознакою, того, що пацієнт хворий на СНІД. Дослідник із Голландії вважає, що епідемія розпочалася з балтійського портового міста Данциг, звідки поширилася по всій Європі. Вважається, що хвороба поширювалися у зв’язку з тим, що в той час існувала практика повторного використання шприців. Цікаво те, що в ті роки лише третина заражених дітей вмирала, а отже, вірус, яким вони заразилися, ще не перетворився на той момент смертельно небезпечний різновид, який існує нині.

      Офіційно В Європі СНІД зареєстрований у 1977 році. Першою жертвою став норвезький моряк.

    Варто пам’ятати, що будь-яка людина має однаковий ризик заразитися ВІЛ. Нині ВІЛ/СНІД загрожує всім незалежно від статі, сексуальних уподобань, способу життя, соціального статусу чи раси. Усі ми рівні перед ВІЛ-інфекцією, і лише від нас самих, від нашого розуміння ризику, від нашої поведінки залежить наше здоров’я.

    У народі говорять: «інформований – значить – захищений». Тому корисну інформацію ви можете отримати у бібліотеці Вищого професійного училища №7.

     Зокрема рекомендуємо за різноманітною інформацію з питань пандемії ВІЛ/СНІДу в Україні звертатися до таких офіційних державних сайтів:

http://www.aidsalliance.org.ua - Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) — провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні, керуючи профілактичними програмами та надаючи якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях. Усі ці зусилля спрямовані на досягнення в країні універсального доступу до комплексних послуг з ВІЛ/СНІД в Україні та ефективної відповіді на епідемію на рівні спільнот, базуючись на досягнутих результатах та передовому досвіді.

http://www.unaids.org - UNAIDS - Об'єднана програма ООН по СНІДу (UNAIDS), у діяльності якої беруть участь шість агентств ООН: ВІЗ, ЮНИСЕФ, ЮНЕСКО, UNPA (Програма ООН з народонаселення), UNDP (Програма ООН по розвитку) і Всесвітній банк. Сайт містить тексти міжнародних документів, інформацію з прав людини в галузі СНІДу. Є докладні дані про епідеміологічну ситуацію у світі (в тому числі звіти України), а також посилання на інші міжнародні сайти.

http://www.eedi.org.ua - Східно-європейський інститут розвитку. Сайт неурядової, неприбуткової міжнародної дослідницької організації в Україні. Інформація про діяльність, публікації, контакти. Розділ "Говоримо про СНІД"

    Також пропонуємо Вашій увазі бібліографічний та вебліографічний огляд літератури «ВІЛ/СНІД. Це потрібно знати кожному», де вісвітлюються такі питання як права ВІЛ-інфікованих на отримання медичної та соціальної допомоги, профілактика ВІЛ-інфекції тощо.

      Азбука СПИДа / пер. с англ. А. Тихоненко; под ред. М. Адлера; худож. В. Про-

хоров. - М. : Мир, 1991. - 69 С.

     У книзі англійських авторів у доступній і надзвичайно наочній формі викладені всі основ-

ні аспекти проблеми СНІДу: біологія вірусу - збудника захворювання, епідеміологія, діаг-

ностика та клінічні прояви хвороби, соціальні питання, тактика попередження зараження.

                                                    Брайант-Моул К. Серьезный разговор : СПИД /

                                            К. Брайант-Моул ; пер. с англ. - М. : Махаон, 1998. - 32 С.

                                                      СНІД називають чумою XX століття. Більшість людей про нього чули, але при цьому

                                              не всі повною мірою представляють, в чому полягає головна небезпека цієї страшної хво-

                                              роби. З книги ви дізнаєтеся, що: СНІД - це не окрема хвороба, а цілий комплекс різних

                                              симптомів і захворювань. СНІД викликається крихітним живим організмом - вірусом,

                                              який називається вірусом імунодефіциту людини, або ВІЛ. Приймаючи відповідні

                                              запобіжні заходи, можна захистити себе від ВІЛ та уникнути СНІДу. До сих пір вченими,

                                              не знайдено засіб проти ВІЛ та СНІДу. Автор книги Керен Брайант-Моул наводить ба-

гато справжніх фактів і розповідає про людей різного віку, інфікованих ВІЛ.

      ВІЛ/СНІД : відчуй себе захищеним. - К. : Б.в., 2004. – 192 С. - (Шкільний світ.

Спецвипуск).

      У книзі висвітлено такі проблеми: достовірно про ВІЛ/СНІД, виховна робота з підлітками

та молоддю, методичні розробки виховних заходів.

                                                       ВІЛ/СНІД: політика, профілактика, догляд : метод.

                                                посіб. до курсу / Д. Богдан, І. Грига, І. Зубець та ін. ;

                                                за ред. Т. Семигіної. - К. : Вид. дім "Києво-Могилянська

                                                Академія", 2006. - 140 С.

                                                          Збірник знайомить з різними аспектами протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу,

                                                  впровадження стратегії зменшення шкоди від вживання наркотиків, підтримки людей,

                                                  що живуть з ВІЛ/СНІДом.

      Ґібер Ерве Другові, який не врятував мені життя / Ерве Ґібер ; пер. І. Рябчій.

– PNZL, 2018

      Автор розповідає про хворобу свого друга Мюзіля (Мішеля Фуко), про те, як сам дізнається

про свій діагноз – СНІД. Один із друзів, Білл, каже, нібито такий собі Мелвіл Мокні (Джонас

Солк, який відкрив вакцину проти поліомієліту) знайшов ліки. У книжці можна впізнати

відомих персонажів тієї доби – скажімо, Ізабель Аджані під іменем Марини. Стиль книги –

сухий і відвертий. Впізнається вплив Томаса Бернгарда. Після виходу книжка викликала

страшенний скандал, автор став широковідомим. Йому відразу присудили премію імені

Колетт. У 1994 році проданий тираж складав близько 400 тис. примірників.

                                                       Гирин В. Что мы знаем о СПИДе / В. Гирин, В. Порохницкий. - 2-е изд.,

                                                перераб. и доп. - К. : Здоровье, 1989. - 48 С.

                                                  Імунодефіцит, методи діагностики, поширення, способи передачі.

                                                       Заєць В. Азбука СНIДу. / В. Заєць - К. : Молодь, 1998. -

                                                96 С.

                                                          Що треба знати кожному про СНІД? Як уберегтися від нього?

                                                   Що робити, коли найстрашніше сталося? Книжка розповідає про

                                                   вірус, особливості його впливу на клітини імунної системи, шляхи

розповсюдження та засоби боротьби із загрозливою хворобою.

                                                        Люди и ВИЧ: Книга для неравнодушных / ред. Е. Пурик. - К. : Alliance,

                                                 2001. - 350 С.

                                                           Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД - міжнародна неурядова організація, заснована

                                                   у 1993 році для сприяння громадським діям в області відповіді на пандемію ВІЛ-інфек-

                                                   ції у країнах, що розвиваються. З тих пір Альянс підтримав понад 1 150 неурядових і

                                                   громадських організацій в 40 країнах Африки, Азії, Центральної Європи та Латинської

                                                   Америки для здійснення проектів з профілактики, лікування та зменшення шкоди,

                                                   завданої ВІЛ. Ця книга вийшла у світ завдяки багатьом чудовим професіоналам, що

                                                   розділяють гуманістичні цінності і заклопотані ситуацією, що склалася у зв'язку з

пандемією ВІЛ-інфекції.

       Мархоцкий Я. Профилактика ВИЧ-инфекции : Учебное пособие /

Я. Мархоцкий. - 2-е изд., испр. - М. : Высшая школа, 2004. - 110 С.

     У посібнику представлені основні відомості про збудника СНІДу, шляхи передачі, клінічні

прояви, заходи захисту, а також висвітлені соціально-психологічні, морально-правові та

моральні аспекти профілактики ВІЛ-інфекції серед різних категорій населення.

                                                       Медіа-іміджі ВІЛ/СНІДу в Україні / ред. Т. Семигіна. -

                                                К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2005. - 126 С.

                                                          У збірнику висвітлено такі проблеми: роль засобів масової інформації у формуван-

                                                  ні ставлення громадськості до теми ВІЛ-СНІДу, методологія дослідження, ВІЛ/СНІД на

                                                  сторінках газет та журналів, ключові теми публікацій і т.д.

                                                       Молодь і СНІД: серйозний погляд.: бібліографічний  покажчик / уклад.

                                                Є. Кулик, Н. Мельник, О. Сьомка; передм. А. Волик. - 2-е вид., перер. і доп. -

                                                К. : ТОВ «Бізнес-Інтелект», 2005. - 47 С

        Бібліографічний покажчик  є черговим випуском серії «Несекретна інформація». У ньому

подано бібліографію та вебліографію з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу в молодіжному

середовищі: темпи, шляхи поширення хвороби, можливі способи запобігання. Видання

складається з трьох розділів. Перший розділ, інформаційні джерела якого розміщено в

хронологічному порядку, висвітлює стан законодавчої бази щодо ВІЛ/СНІДу. У другому

розділі представлено книги та статті з періодичних видань, що якнайкраще розкривають

саме ті проблеми (історичний аспект поширення ВІЛ/СНІДу в Україні та світі, ситуація,

що склалася з поширенням ВІЛ-інфекції серед молоді), про які неодмінно має знати молодь,

щоб уберегти себе і близьких від страшного лиха. У матеріалах, вміщених у третьому розділі,

надано інформацію як про іноземні, так і про українські сервери з питань ВІЛ/СНІДу.

Інформаційні джерела в розділах анотовано та розміщено за алфавітом. Корисним доповненням слугують допоміжні інформаційні та фактографічні матеріали, розміщені в додатках.

                                                         Мониторинг и оценка : метод. реком. / гл. ред. Т. Дешко. - К. : Между-

                                                  народный Альянс по ВИЧ/СПИД, 2004. – 128 С.

                                                            Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД розробив даний посібник для організацій, які

                                                     працюють у галузі ВІЛ/СНІД, з метою інформування щодо можливих методик

                                                     проведення моніторингу та оцінки.

                                                         Построение партнерства : метод. реком. / Подг.

                                                   информационно-ресурсным центром Международного

                                                   Альянса по ВИЧ/СПИД; ред. Т. Дешко. - 210 С.

      Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД розробив даний посібник для організацій, які працюють

у галузі ВІЛ/СНІД з метою ознайомлення з можливими методами побудови партнерських

відносин та вдалими практиками партнерства, які існують сьогодні.

                                                        Профілактика ВІЛ/СНІД в учнівському та молодіжному середовищі :

                                                довідник для соц. працівників, вчит., шк. психологів, батьків / ред.

                                                 І. Ільїнська, Б. Лазоренко. - К. : Держсоцслужба, 2005. - 204 С.

                                                          У довіднику матеріал по медико-соціальним питанням профілактики ВІЛ/СНІДу,

                                                   профілактика ВІЛ/СНІДу в умовах немедичного догляду, профілактика ВІЛ/СНІДу

                                                  серед ін'єкційних споживачів наркотиків у діяльності Державної соціальної служби для

                                                  сім'ї, дітей та молоді, діяльність громадських організацій у сфері профілактики та

                                                   протидії поширенню ВІЛ/СНІДу.

    Скачко Б. ВІЛ/СНІД. Профілактика.Лікування. Реабілітація / Б. Скачко. - К.: Медицина, 2006. - 192 С.

       У книжці наведено основні шляхи зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), мож-

ливості запобігання інфікуванню у разі неінтенсивного зараження, подовження періоду без-

системного носійства вірусу і максимально можливого відстрочення різноманітних проявів

власне СНІДу — синдрому набутого імунодефіциту.

      Описано методику супровідного лікування з використанням засобів рослинного походжен-

ня. Комплексна підготовка стану імунної системи ВІЛ-інфікованих дозволить зменшити

вірогідність розвитку запальних захворювань і опортуністичних інфекцій, проявів різно-

манітної наявної патології, поліпшити якість життя сьогодні та зробити вагомий внесок у

досягнення активного довголіття в умовах забрудненого довкілля.

      Для масового читача. Може бути корисним для студентів медичних закладів освіти,

практичних лікарів, лікарів-інтернів.

                                                        Соціально-просвітницькі тренінги з формування мотивації до

                                               здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу : навч.-метод.

                                               посіб. / С. Страшко, Л. Животовська, О. Гречишкіна та ін. ; за ред.

                                               С. Страшка. - 2-е вид., перероб. і допов. – К. : Освіта України, 2006. - 260 С.

                                                           У книзі зібрані тренінги: формування здорового способу життя засобами освіти,

                                                  люди і ВІЛ/СНІД, домашнє насильство як прояв гендерної дискримінації.

                                                       Художня література:

      Печорна О. Грішниця / О. Печорна. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. -

288 С.

      Свята грішниця, янгол, що шукав раю на землі та раз у раз падав у самісіньке пекло.

Лариса з’явилася на світ у родині алкоголіків. На відміну від її молодшої сестри їй вдалося

вижити…і пережити те, що здавалося страшнішим за смерть. Її тіло надто принадне, щоб

належити їй, це вона зрозуміла ще в дитинстві.

     Зґвалтування не зламало її, а коли вона дізналася про вагітність… зраділа. Із народженням

хлопчика її життя набуло сенсу. Але страшна хвороба, яку знайшли у малюка, штовхає її на

слизьку стежку.

     Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

                                                     Талан С. Коли ти поруч / С. Талан. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. -

                                               320 С. : тв. - (Коронація слова - 2011)

                                                        Даша була турботливою донькою та онукою, щиро любила Льошу, мріяла про весіл-

                                                  ля, затишний будинок і дітей. Але батьки відвернулися від своєї слухняною дочки,

                                                  наречений — від чистої нареченої, престижна клініка — від кращої медсестри. У чому її

                                                  провина? Лише в доброму серці і прагненні допомогти тим, хто потребує цього.

                                                         У той фатальний день після аварії на туманній трасі понівечене залізо було залито

                                                  кров`ю. Даша, забувши про свої рани, намагалася допомогти постраждалим, але доля

                                                  зіграла з нею злий жарт. Хвороба, якою вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна.

                                                        Вона повинна знайти в собі сили жити далі — стільки, скільки їй відведено, щоб все-

таки знайти того, хто буде поруч з нею в горі і в радості...

 

       Вебліографія:

  1. 10 запитань про ВІЛ/СНІД, які ви соромилися поставити [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/hpnk – Назва з екрана. – Дата перегляду: 01.12.2020.

  2. Вся неправда про ВІЛ/СНІД: розвінчуємо популярні міфи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/hpni – Назва з екрана. – Дата перегляду: 01.12.2020.

  3. Десять міфів про ВІЛ/СНІД, які варто забути [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/hpng – Назва з екрана. – Дата перегляду: 01.12.2020.

  4. ПРО ВІЛ/СНІД [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/hpnh – Назва з екрана. – Дата перегляду: 01.12.2020.

  5. СНІД – не вирок! [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://surl.li/hpnj – Назва з екрана. – Дата перегляду: 01.12.2020.

  6. Хто такі СНІД-дисиденти та чим вони ризикують, заперечуючи існування ВІЛ/СНІДУ? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/hpnl – Назва з екрана. – Дата перегляду: 01.12.2020.

 

     Соціальні відео-ролики, які змушують по-іншому подивитися на інфікованих СНІДом зможете знайти за такими посиланнями:

       - «ВИЧ и СПИД – мифы и реальность» 

          http://surl.li/hpmx

       - «ВІЛ/СНІД. Стосується кожного»             

          http://surl.li/hpna

      - «Клінічний перебіг ВІЛ інфекції, стадії ВІЛ інфекції. Особливості клінічного перебігу ВІЛ»                  http://surl.li/hpnc

       - «Як ВІЛ-позитивні підлітки допомагають долати СНІД»            

           http://surl.li/hpnd

       - «Люди з ВІЛ-інфекцією або хворі на СНІД - вирок чи спосіб життя?»           

           http://surl.li/hpne

        - «Правда про СНІД»                             

           http://surl.li/hpnf

         

 

Пам’ятайте, Ваше здоров’я у ваших руках!!!

Звертайтесь до бібліотеки, де ви зможете

отримати запропоновану інформацію та ще

багато корисного для вас та ваших близьких.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.png
6.jpeg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.png
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
18.jpg
19.jpg
snid_592e0.jpg
7190.jpg

«Парижанка з-під Диканьки»

виставка-вернісаж

(до 160-ти річчя від дня народження Марії Башкірцевої,

українсько та французької художниці, майстрині жанрового живопису)

 

                                                       Дівчина-митець прожила лише чверть століття, але цього було достатньо, щоб стати

                                                   зіркою свого часу.

                                                       Народилася 23 листопада 1860 року (за версією французької професорки,

                                                  бібліографа Колетт Коньє - 12 листопада 1858) у Гавронцях Диканьського району

                                                  Полтавської області.

                                                       Здобула домашню освіту, екстерном склала випускні іспити в одному з місцевих

                                                  ліцеїв (1873), за два роки закінчила семирічний курс паризької Академії Жуліана

                                                   (1877-1879).

                                                        Після себе залишила півтори сотні художніх полотен, понад дві сотні акварелей 

                                                   та ескізів, низку скульптур і сенсаційний «Щоденник».

                                                       Померла 13 листопада 1884 року в Парижі. Похована на цвинтарі Пассі у склепі,

                                                   спорудженому відомим скульптором Бастьєн-Лепажем. Усередині стоять меблі,

                                                   мольберт, на стіні висить картина «Святі жінки».

   У полтавській Диканьці функціонує музей з копіями полотен Башкірцевої, а у Черняківці Чутівського району встановлено пам'ятний знак і проводяться молодіжні фестивалі її імені.

Цікаві факти

   З дитинства Марія грала на арфі, роялі, мандоліні, гітарі, прекрасно малювала і ледь не стала оперною співачкою. Але обрала живопис: «У цьому буде все моє життя».

   Закінчила Академію Жуліана - єдину школу мистецтв у Парижі, де того часу могли навчатися жінки. До того ж, отримала золоту медаль на конкурсі учнівських робіт.

  А далі - виснажлива, по 10-12 годин на добу, праця за мольбертом. Участь у двох поспіль знаменитих Паризьких салонах: картини «Жан-Жак» і «Мітинг» (1883, 1884), теплі відгуки.

   У її спадщині - понад 150 полотен, вона стала одною з перших жінок-художниць, чиї роботи потрапили до колекції Лувру.

   Мати Марії - наполовину француженка.

   Марія Башкірцева була поліглотом: вільно володіла французською, німецькою, англійською, італійською та російською; вивчала турецьку та латину.

   Життю та творчості художниці присвячені: «Вечірній альбом» Марини Цвєтаєвої (1910), книги «Марія Башкірцева. Портрет без ретуші» Колетт Коньє (1984) та «Мадемуазель Башкірцева. Істинне життя» Олександра Олександрова (2003).

   Картини художниці нині зберігаються у французьких Петіт Палас, музеях Жюля Шере, Замку Генріха IV, амстердамському Рейксмузеумі, у низці відомих російських зібрань, приватних колекціях.

   Україні не пощастило: значна частина доробків знищена у ході пролетарської революції 1917-го, громадянської та Другої світової воєн, тому маємо лише три оригінали - у Харкові, Дніпрі та Сумах.

   У Франції існує премія імені Башкірцевої, якою нагороджують молодих художників з різних країн. Серед лауреатів - українець Марко Гейко.

   Пропонуємо переглянути сюжет про життя та творчість майстрині.

https://www.youtube.com/watch?v=Y51WsolXi8c

​   До вашої уваги виставка-вернісаж «Парижанка з-під Диканьки», створена бібліотекарями ВПУ № 7.

33.jpg

«Революція Гідності: ціна свободи»

кінолекторій до Дня Гідності та Свободи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву «Євромайдан», а згодом Революція Гіднос-

ті, була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням одстоювання прав людини та громадянина.

    Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним  і драматичним феноменом для України. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши однак за такі цінності найвищу ціну – життям 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.

    Революція Гідності відкрила вікно можливостей для якнайважливіших змін в Україні – процесу декомуніза-

ції, розвитку громадянського суспільства, що потужно заявило про себе  на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави, подальших процесів трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне.

  Саме цьому феноменові, що тривав понад три місяці, та ідеалам свободи та гідності, за які він постав, присвячений наш кінолекторій.

    Пропонуємо вашій увазі перелік фільмів до річниці Майдану, які показують протест під різними кутами.

Серед них – короткометражки, документальний телесеріал, портрети жінок-протестувальниць, журналістське розслідування розстрілів на Інститутській та соціальна драма, знята на тлі протестів.

 

 

«Усе палає» (All Things Ablaze)

    Автори: Олександр Течинський, Олексій Солодунов і Дмитро Стойков.

  «Цей фільм – не про революцію, яка цієї зими змінила Україну. Не зовсім про неї. Скоріше, він показує універсальний зразок особливого виду повстань – тих, які закінчуються кровопролиттям», - пишуть про свою картину творці.

    Фільм отримав приз на німецькому кінофестивалі DOK Leipzig як «видатний східноєвропейський фільм».

Журі фестивалю заявило, що фільм – переконливий, послідовний і завжди в центрі подій, плече до плеча з головними героями: «Картина не намагається розмірковувати над змістом подій, а висвітлює боротьбу, яка пішла не туди і врешті-решт призвела до відчаю, безпомічності й смертей».

    Де подивитися:

https://www.youtube.com/watch?v=hgYTMYPK9Uk&feature=emb_logo

 

 

 

«Зима в огні» («Молитва за Україну») (Pray for Ukraine)

   Автори: режисер Євген Афінієвський, Pray for Ukraine Production (США), UkrStream.TV, SPN Production, Спільнобачення та ін.

     Стрічка на початку була відома під назвою «Молитва за Україну», однак в усьому світі вона більше відома як «Зима в огні».

    «Це культурний пам’ятник тим, хто ціною свого благополуччя, здоров'я і навіть життя відстоював свої права та права своїх дітей на гідне майбутнє у власній країні», - каже режисер стрічки Євген Афінієвський.

     У фільмі, окрім іншого, є історія про хлопчика Ромку, який жив на Майдані і кидав коктейлі Молотова.

    Автори картини також знайшли відеозаписи розмови з Сергієм Нігояном - 21-річним дніпропетровцем, який став першою жертвою розстрілів.

   За словами режисера Сергія Проскурні, «Молитва за Україну» – «це колективний портрет неймовірно красивих людей. І тому він проб'ється в кожне серце».

     Ще одна глядачка, яка бачила картину, так описала свої враження: «Кожен, хто подивиться це кіно, змінить-

ся. Навіть той, хто не був на Майдані. Це саме те, що має робити справжній твір – змінювати людей».

     Де подивитися:

https://kinokrad.co/334492-zima-v-ogne.html

 

 

 

 

«Майдан. Мистецтво спротиву» (Maidan. The Art of Resistance)

     Автор: режисер Антін Мухарський (Орест Лютий).

   Енергійний фільм, знятий за всіма канонами західної телевізійної документалістики. Динамічний монтаж, багато закадрової музики, людських історій, розказаних від першої особи. Основну історію спротиву розповідає в кадрі сам режисер фільму – телеведучий, актор і письменник Антін Мухарський.

    «Мало кому відомий, але доведений документально факт — вогонь української революції запалили митці. Саме вони 1-го грудня на Банковій кинули перші коктейлі Молотова, саме вони почали активну фазу протистояння на вул. Грушевського 19 січня», - пишуть автори фільму.

    «Народження модерної української нації співпало з народженням нової естетики та нових форм мистецького буття», - додають вони.

     Де подивитися:

https://ukrstream.tv/videos/dokumiental_nii_fil_m_maidan_mistietstvo_sprotivu#.X6T9UVQzaUk

 

 

 

 

 

 

 

«Бойня на Майдані» (Maidan Massacre)

     Режисер: Джон Бек Гофман (США).

   Один з небагатьох іноземних фільмів про Майдан, знятий американцем Джоном Беком Гофманом, який працював над фільмами для НАСА і National Geographic.

    У своїй стрічці, представленій як журналістське розслідування, автор пробує знайти відповідь на запитання, хто вбивав людей в центрі Києва 18 і 20 лютого.

  Фільм містить кадри розстрілу Майдану, які супроводжуються інтерв’ю з міліціонером, депутатом-опозиціонером, протестувальниками, членом Правого сектору, юристом, спецназівцем і американським кримінальним експертом.

      Автор наводить різні версії того, хто стоїть за вбивствами, не стаючи на бік жодної з них. Фільм також ставить під сумнів ефективність офіційного розслідування вбивств на Майдані.

    Картина закінчується кадрами, на яких протестувальники жорстоко б'ють міліціонерів. У цей час голос за кадром, який належить представниці Державного департаменту США Вікторії Нуланд, розповідає про мирний протест і молитву мітингарів за мир в Україні.

      Де подивитися:

https://www.youtube.com/watch?v=RRiBCWEVzlU

 

«Майдан» (Maidan)

      Автор: Сергій Лозниця.

    Один з перших фільмів про Майдан, світова прем’єра якого відбулася на Каннському кінофестивалі. Фільм, щоправда, не виграв там ніяких нагород.

      Майже вся картина знята статичною камерою зі штатива і тому дещо нагадує зйомки з камер спостереження. Про те, що відбувається на екрані, глядач дізнається зі скупих написів між частинами фільму. Закадрової розповіді про події немає.

     Де подивитися:

https://megogo.net/ru/view/1554041-maydan.html

 

 

«Зима, що нас змінила» (Winter that changed us)

     Автор: "1+1" і Вавилон'13.

     Цикл з сімох документальних фільмів, прем'єра якого відбулася на «1+1» – до сороковин за вбитими в центрі Києва.

     Перша серія під назвою «Небесна сотня» розповідає про загиблих у дні Майдану.

   «Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо, скільки людей насправді входить до «Небесної сотні»… Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав безвісти чи був замордований з самого початку Євромайдану», - розповідають автори стрічки.

  В інших серіях йдеться про бої на Грушевського, Автомайдан, резиденцію Януковича в Межигір'ї , Самооборону і пожежу в будинку Профспілок.

     Де подивитися:

Серія «Небесна сотня»

https://www.youtube.com/watch?v=2s1R67bPjeI

Серія «Перша смерть»

https://www.youtube.com/watch?v=StP-W75elJY

Серія «Автомайдан»

https://www.youtube.com/watch?v=cjyrTU0Q4BU

Серія «Межигір'я. Батіна хата.»

https://www.youtube.com/watch?v=N4vI5RPNQh4&lc=UggMWSYTqj9cUXgCoAEC

Серія «Самооборона»

https://www.youtube.com/watch?v=AnmjZ-achhU

Серія «Пожежа у Будинку Пофспілок»

https://www.youtube.com/watch?v=n282WPv4oSU

 

 

 

«Жіночі обличчя революції» (Women's Faces of the Revolution)

      Автор: 1+1, Sister's Production.

      Ще один документальний фільм виробництва «1+1», який розповідає про жінок Майдану.

    В анонсі фільму сказано: «Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о-пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, яка закохалася в простого хлопця, а втратила героя. Жінка, яка перетворилася на воїна. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад. Та мати, яка виховувала свідомого сина, а виховала героя. Героя «Небесної сотні»...

    Кожна із них зазирнула в очі смерті, але знайшла в собі сили, щоб жити далі. Майдан змінив їхні життя назавжди».

      Де подивитися:

https://www.youtube.com/watch?v=bzgEE8i360g

 

«Сильніше, ніж зброя» (Stronger than Arms)

      Автори: Вавилон'13.

      Повнометражний документальний фільм.

     «Сильніше, ніж зброя» - це наша з вами історія, яка обпалює серця. Вона згадує події та людей, які з часів Євромайдану до війни на Сході будують нову Україну», - пишуть автори фільму.

       Де подивитися:

https://www.youtube.com/watch?v=63oklEynAgM

 

«Євромайдан. Чорновий монтаж» (Euromaidan. Rough Cut)

     Автори: Роман Бондарчук, Володимир Тихий, Катерина Горностай, Андрій Литвиненко та ін.

Збірка короткометражок від молодих українських режисерів, представлена невдовзі після Майдану на фестивалі Docudays UA.

     У фільмі показано як буденне життя на Майдані, так і найгарячіші моменти спротиву.

    «Це фільм про три місяці революції, від обуреного протесту до народного єднання, від каструль на голові до кийків і бронежилетів», - пишуть автори картини.

  «Для мене «Євромайдан...» дорогий тим, що там присутня різна енергія різних режисерів. Цим він співзвучний революції, де енергія різних людей, об'єднавшись, досягла перемоги», - каже співавтор фільму Роман Боднарчук.

      Картину показали у Будапешті, Вільнюсі, Тбілісі та Їглаві (Чехія), в Амстердамі і Москві.

      На кінофестивалі у Їглаві журі нагородило «Євромайдан» спеціальною відзнакою «Срібне око».

      Де подивитися:

Трейлер https://www.youtube.com/watch?v=TH6sb4kyiZQ

 

«Одного разу в Україні» (Once Upon A Time In Ukraine)

      Автор: Ігор Парфьонов.

      Фільм цікавий тим, що це перша з відомих нині художня картина про Євромайдан.

    Соціальну драму «Одного разу в Україні» представили на німецькому фестивалі Cottbus. Судячи з сайту фестивалю, ніякої нагороди фільм не отримав.

      За сюжетом головна героїня Ніна приїжджає до Києва з рідного Криму в пошуках справедливості. Її подругу вбили, а саму Ніну зґвалтував міліціонер. У Києві вона знаходить нових «друзів по революції».

      Автори кажуть, що у фільмі немає декорацій і що всі сцени було знято на тлі реальних подій.

    «Поруч з документальними кадрами глядач стежить за грою акторів. Більшість з них – не професіонали», - сказано в описі стрічки.

      Де подивитися:

Трейлер https://www.youtube.com/watch?v=0rRcpYUMlvY

 

 

 

«Перша сотня» (The first hundred)

      Режисери Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова, Юрій Грузінов.

     Ця стрічка розповідає історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та пішла на фронт, щоб боротися із зовнішнім ворогом. «Перша сотня» в першу чергу про людей та їх вибір.

     Так фільм показує історію героїв, що пройшли довгий шлях від зведення перших барикад і сутичок в Києві, до бойових дій на сході України. І ці герої є конкретним прикладом того, як з 2013 року мінялась наша країна.   

    Це занурення в епіцентр подій, відвертий художній та громадянський погляд на людські стосунки на тлі кривавих соціальних заворушень.

       Де подивитися:

Трейлер  https://www.youtube.com/watch?v=O2h4VGpt4jA

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpeg
12.jpg
11.jpg

«Мово моя – це безсмертя і сила»

мовна ігротека

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«… Поки живе мова – житиме й народ, як і національність …»

(І. Огієнко‎)

   День української писемності та мови — щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. Саме його вважають «батьком українського письма».

   Нестор є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ», яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

    Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, а й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

 

    Пропонуємо прийняти участь в онлайн-вікторині «Знавці фразеологізмів», у якій надано 20 фразеологізмів, які необхідно співставити, знайшовши пару-синонім.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Вивчати рідну мову, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, досконало володіти нею – обов’язок кожного справжнього українця.

    Щоб виховувати у здобувачів освіти допитливість, інтерес і любов до книги, підвищувати загальну культуру, розвивати пам'ять і мову, збуджувати почуття й думки, сприяти розвитку логічного мислення, пропонуємо бібліотечний урок-вікторину «Класики української літератури».

mova_facts_01.jpg
9lystopadmova1.jpg

«Знання – це скарб,

а вміння вчитись – ключ до нього»

віртуальний день інформаціїї до Дня знань

 

«Учітеся, брати мої, думайте, читайте.»

Т. Шевченко

   

 Сучасний світ потребує людину з високим рівнем загальної культури, освіти, людину цілеспрямовану, мобільну, здатну швидко орієнтуватися і приймати оптимальне рішення у складних обставинах. Цей перелік вимог сучасності до людини можна продовжувати і продовжувати. Але

безперечним залишається одне: чим вищий рівень знань людини, тим

більше вона відповідає всім цим вимогам, тим ширші можливості

відкриваються перед нею, тим легше знаходить вона своє місце в суспільстві.

   Нині, на початку третього тисячоліття, людство переходить від суспільства

індустріального до суспільства інформаційного. Це вимагає від молоді, яка

вступає в самостійне життя, глибоких знань, високого інтелектуального й

фізичного розвитку.

   Щоб розширити свої знання з основних предметів бібліотека  представляє бібліографічний огляд, де можна знайти безліч цікавих фактів з різних галузей науки.

  «Мова – серце нації»

-Пономаренко В.М. Уроки морфології у школі: [72ч] – К.Партнер. 1997.- ч.2.- Бібліогр.: с. 286-287

-Український правопис /АН України, Ін-т мовознавства ім. О.О. Потебні; Інститут української мови – 4-те вид., випр. І доп. – К.: Нац. Думка, 1993. – 240 с.

-Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. – 5-те вид. – К.: Освіта, 2002. – 254 с.

-Новий довідник : Українська мова та література. – К.: ТОВ «Казка», 2005. – 864 с.

-Шевчук С.В. Українське ділове мовлення: навчальний посібник. – К.: Алерта, 2008. -301 с.,

-Бондарчук К. Українська мова: Навчальний посібник для слухачів підготовчих курсів та абітурієнтів. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2009. – 272 с.

-Максименко В.Ф. Мова професійного спілкування. – Харків. Торсінг – Плюс, 2008. – 512с.

-Гримич М., Непийвода Н., Різун В. Українська мова щодня: Початковий рівень: Навчальний посібник. – К.: Заповіт, 1998. – 160 с.

-Шевчук С.В. Українське ділове мовлення: навчальний посібник. – К.: Вища школа, 2004. – 302 с.

   «Цікаві сторінки історії»

-Величко Ю.П. Україна. Сторінки історії. – Харків: Веста: Вид-во «Ранок». – 2008. – 128 с.

-Гуркіна Г.О., Сердюк О.В. Замки та фортеці країни. – Харків: «Торсінг плюс», 2009. – 95 с.

-Шейніна О.Я. Рекорди та досягнення України. – Харків: «Торсінг плюс», 2011, - 95с.

-Чухліб Т.В. Гетьмани України – Русі. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2012. – 304 с.

-Коляда І.А., Милько В.І. Богдан Хмельницький. – Київ: ПАТ «Укрвидавполіграфія», 2013. – 128 с.

-Сорока Ю.В. Бій під Крутами. – К.: Золоті Ворота, 2013. – 120 с.

-Сорока Ю.В. Брестська унія. – К.: Золоті Ворота, 2013. -119 с.

-Сорока Ю.В. Дмитро Байда – Вишневецький. – К. Золоті Ворота, 2013. – 120 с.

-Карнацевич В.Л.  Битва під Конотопом. – К.: Інтер проект, 2012. – 120 с.

-Сорока Ю.В. Безгетьмання та останній гетьман України. – Х.: ПЕТ, 2012. – 120 с.

-Коляда І.А., Милько В.І. Кирило Розумовський К.: ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2012. -128 с.

-Тома Л.В. Петро Конашевич Сагайдачний. – Кіровоград: Умекс – ЛТД, 2013. – 119 с.

-Гончарук Г.Г. Дем’ян Многогрішний. – К.: Видавничий дім «Прадекс», 2012. – 120 с.

-Мицик Ю. Тиміш та Юрій Хмельницькі – К. Видавничий дім «Прадекс», 2012.- 120 с.

-Сорока Ю.В. Походи Богдана Хмельницького. – К.: Техніка, 2012. – 120 с.

-Сорока Ю.В. Чорна рада. – К.: Інтер проект, 2012. – 120 с.

-Моця О. «Русь», «Мала Русь», «Україна» в після монгольські та козацькі часи. – К.: Наукова думка, 2009.- 318 с.

-Скрижинська М.В. Античні свята в містах Північного Причорномор’я. – К.: Наш час, 2011. – 309 с.

-Чухліб Т.В. Козацьке коріння Миколи Гоголя. – К. Наш час, 2009.- 271 с.

-Крижановська О.О. Таємні організації: масонський рух в Україні. – К.: Наш час, 2010. – 200 с.

-Відейко М.Ю. Шляхами трипільського світу. – К.: Наш час, 2008. – 296с.

-Сердюк О.В. Найцікавіші місця України. – Х.: «Торсінг плюс», 2010. – 95 с.

-Антонович В.Б. Коротка історія Козаччини. – К.: Україна, 2004 – 304 с.

-Шудря М. Лицарі булави. Розповіді про українських гетьманів. – К.: Велес, 2008. – 248 с.

-Вечерський В.В. Українські монастирі. – К.: Наш час, 2008. – 400 с.

   «Математика – цариця наук»

-Семенов Е.Е. Изучаем геометрию. – М.: Просвещение, 1987. – 256 с.

-Житомирский В.Г., Шеврин Л.Н. Путешествие по стране Геометрии. – М.: Педагогика, 1991. – 176 с.

-Самойленко А.М. Диференціальні рівняння в задачах. – К. Либідь, 2003. – 504 с.

-Ушаков Р.П. Повторювальний курс математики для вступників до економічних вузів та факультетів – Ірпінь, 1994. – 240 с.

-Потапов М.К. и др. Математика. Методы решения задач. Для поступающих в вузы. – И.: Дрофа, 1995. – 336 с.

-Попов Ю.П., Пухначев Ю.В. Математика в образах. – М.: Знание, 1989.- 208 с.

-Берже М. Задачи по геометрии с комментариями и решениями: М.: Мир, 1989. – 304 с.

-Перельман Я.И. Занимательная арифметика. Загадки и диковинки в мире чисел. – М.: АСТ: Астрель, 2010. – 255 с.

-Перельман Я.И. Живой ученик геометри -  М.: АСТ: АСТ Москва: Астрель, 2009. – 218 с.

-Перельман Я.И. 101 головоломка. – М.: АСТ: Астрель: Хранитель, 2007. – 191 с.

-Барковський В.В., Барковський Н.В., Лопатін О.К. Теорія ймовірностей та математична статистика. 5-те видання. – Київ: Центр учбової  літератури, 2010. – 424 с.

  У День знань також пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку наших колег, література з якої допоможе вам покращити ваші знання зі шкільних предметів.

   http://child-lib.blogspot.com/

   Перше вересня – це особливе свято, тому що 1 вересня – це День знань. Якщо забути про стереотипи та штампи, то це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового та невідомого, водночас, зі збереженням зв’язку з минулим. У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти. Бажаємо Вам, дорогі друзі, здоров’я, щастя та радості, а також невичерпної енергії при здобутті нових знань. Нехай завжди з Вами буде поруч підтримка та розуміння Ваших близьких та знайомих.

Зі святом Вас!