"Бібліотеки - це свобода.
Свобода читати, свобода спілкуватися...
Якщо ви не цінуєте бібліотеки, значить, ви не цінуєте інформацію, культуру та мудрість" Ніл Гейман
"Людину можна пізнати по тих книгах, які вона читає" С. Самолов
Щоб підготувати людину духовно
до самостійного життя,
треба ввести її у світ книг.
(В. Сухомлинський)
Пріоритетною діяльністю бібліотеки ВПУ № 7 на сьогоднішній час є не тільки комплектування фондів, створення каталогів, запровадження нових методів, які полегшують роботу користувача при пошуку потрібної інформації, але й розширення видів соціокультурної діяльності.
Сучасну соціокультурну діяльність бібліотеки можна представити у вигляді формули: культурна діяльність = творча діяльність + комунікаційна діяльність.
Мета соціокультурної діяльності – організація раціонального і змістовного дозвілля користувачів, задоволення і розвиток їхніх культурних потреб, створення умов для самореалізації і самоосвіти кожного індивідуума, розкриття його здібностей, самовдосконалення і аматорської творчості у межах вільного часу.
Загальними функціями соціокультурної діяльності є: інформаційно-просвітницька, пізнавальна, культурно-виховна, комунікативно-організаційна, практично-дієва, розважальна, естетична, творча, релаксаційна.
Основоположною умовою успіху соціокультурної діяльності сучасної бібліотеки навчального закладу є розуміння того, що нинішні здобувачі освіти – це освічені, всебічно розвинені люди, які завдяки новітнім інформаційним технологіям мають колосальний доступ до будь-якої інформації.
Однак і бібліотека повинна розуміти, що суспільство розвивається, іде своїм шляхом. І бібліотеці, щоб не втратити свою славу «скарбниць знань і центру духовності», необхідно встигнути за часом і процесами, залишатися на гребені подій, що відбуваються в оточуючому світі, потрібно тонко, швидко, делікатно, надзвичайно гнучко реагувати на трансформації у ньому. Одним із численних завдань, що має вирішувати соціокультурна діяльность своїми формами і засобами, є сприяння формуванню іміджу бібліотеки та навчального закладу.
Усі заходи, які організуються і проводяться у бібліотеці, спрямовані на те, щоб виокремити, яскраво представити значний спектр інформаційних ресурсів, послуг, можливостей та невичерпний інтелектуальний потенціал.
"… Бібліотеки не повинні бути тільки сховищами книг, не повинні служити і для забави, для легкого читання, — вони повинні бути центрами дослідження, які є обов’язковими для будь-якої розумної істоти" Н.Ф.Федоров